Beszélni szeretnék
A nyelvtanulók többségének a legnagyobb félelme, ahol minden gátlás előjön: megszólalni idegen nyelven! Ami teljesen érthető! Hiszen hol, hogyan, kivel is gyakorolhatnánk a nyelvet? Pedig gyakorlás nélkül ez sajnos nem fog menni. Kell egy társ, egy partner, aki ösztönöz, példát mutat, korrigál, finomít, motivál és dicsér! Ez a társ lenne a Play Nyelviskola.
De mégis hogyan?
- Idegen nyelvi környezetet biztosítunk, kizárólag az adott nyelvet használjuk az órán
- Beszédcentrikus tananyagot állítunk össze: rengeteg szituációt, kommunikatív feladatot végzünk
- Szókincset bővítünk
- Kifejezéseket tanulunk, hogy árnyaltabban tudjuk kifejezni magunkat
- Érdekes témákat dolgozunk fel, hogy legyen miről beszélni
- Nagyon sok tippet adunk, hogy az órákon kívül, hogy tudnád tovább fejleszteni a beszédkészségedet
- Több forrást használunk (könyvek, tanulókártyák, internet), hogy színesek, változatosak legyenek a tanórák
- Kíváncsiak vagyunk a tanítványainkra, meghallgatjuk őket, csupa fül vagyunk, ha beszélnek!
- Buzdítjuk, bátorítjuk tanítványainkat, hogy merjenek beszélni! Ha hibáznak, az egyáltalán nem baj, sőt, javítjuk, tanulunk belőle, fejlődünk, haladunk egyre előre! És az jó!
Ezért is raktuk ki egyik fehértáblánk mellé: ”mistakes are proof that you are trying”. Így van és mi a próbálkozást nagyon méltányoljuk!
Gyere hozzánk, beszélgessünk oldottan! Jelentkezz most online »
Legfrissebb blog bejegyzéseink
A beszédkészség fejlesztés az egyik legnehezebb dolog, mivel a legjobban akkor tudja az ember magasabb szintre emelni, hogy ha van, aki kijavítja és segíti a fejlődésben. De mi van akkor, ha valakinek nincs beszéd partnere?
Ezt az 5 hibát szinte minden nyelvtanuló elköveti a tanulás során. Te NE tedd!!
Sokan úgy érezzük, hogy feleslegesen vágunk bele az idegennyelv tanulásba, mert azt gondoljuk, hogy nincs elég jó nyelvérzékünk az elsajátításához. Valóban csak az lehet ügyes, akinek jó a nyelvérzéke? Cikkünkből kiderül.
„Én utálok magolni!”. Általában a szótanulásról mindenkinek a magolás, memorizálás jut eszébe, pedig nem feltétlenül kell hosszú órákat eltöltenünk azzal, hogy a fejünkbe véssük az új szavakat. Az egyszerű és gyors szótanulásnak is megvannak a stratégiái. A továbbiakban ezekről olvashattok kicsit bővebben.
Gyakran felmerül a kérdés, hogy vajon felnőtt vagy idősebb korban is érdemes-e elkezdeni egy új nyelv tanulását. A válasz mindkét esetben egyértelműen: igen! Meg is mutatjuk hogyan!
Mikor vágjatok bele az olvasásba idegen nyelven? Milyen kínálatból tudtok választani? És miben segít nektek, ha idegen nyelven olvastok? Mindenre fény derül a cikkünkből!