Külföldre készülök
Külföldi munka előtt mindenképp érdemes kitérőt tenni egy nyelviskolában. A jobb nyelvtudás, jobb munkát, jobb fizetést jelent. A nyelvismeret magabiztosabbá tesz, fontos, hogy „ne tudjanak eladni”, bizonyos helyzeteket meg tudj oldani – legyen az egy bankszámlanyitás, gyógyszervásárlás a patikában vagy útbaigazítás kérése.
A külföldi munkára való idegen nyelvi felkészítés teljesen más jellegű oktatást kíván, mint egy szimpla kezdő vagy haladó nyelvtanfolyam. Egy ilyen tanfolyamnak nem sok köze van hozzá, lássuk be. Elsősorban nem a nyelvtani szabályokat kell magolni természetesen. Akkor milyen felkészítés kell ahhoz, hogy külföldön boldogulj a nyelvtudásoddal?
Ilyen:
- a mindennapi élethez szükséges dolgokra fókuszálunk
- kinti beszédhelyzeteket, szituációkat gyakoroljuk (pályaudvaron, boltban, postán, orvosnál, telefonálás stb.)
- alapvető társalgási szófordulatokat, kifejezéseket tanuljuk
- célzott szakterület szakszavait sajátítjuk el (egészségügy, betegápolás, szakmunka stb.)
- állásinterjúra készülünk
- segítünk önéletrajzot írni
- minden esetben személyre szabott az oktatás, az egyéni érdekeket szem előtt tartva állítjuk össze az óra anyagát
- nincs fix időpont, nincs minimum óraszám, amit be kell fizetni, és ha épp közbejön a munkalehetőség, kidobtad a pénzt az ablakon. Ha már csak kevés időd van a kiutazásig, akkor is találunk módot, hogy felkészítsünk.
Legfrissebb blog bejegyzéseink
A beszédkészség fejlesztés az egyik legnehezebb dolog, mivel a legjobban akkor tudja az ember magasabb szintre emelni, hogy ha van, aki kijavítja és segíti a fejlődésben. De mi van akkor, ha valakinek nincs beszéd partnere?
Ezt az 5 hibát szinte minden nyelvtanuló elköveti a tanulás során. Te NE tedd!!
Sokan úgy érezzük, hogy feleslegesen vágunk bele az idegennyelv tanulásba, mert azt gondoljuk, hogy nincs elég jó nyelvérzékünk az elsajátításához. Valóban csak az lehet ügyes, akinek jó a nyelvérzéke? Cikkünkből kiderül.
„Én utálok magolni!”. Általában a szótanulásról mindenkinek a magolás, memorizálás jut eszébe, pedig nem feltétlenül kell hosszú órákat eltöltenünk azzal, hogy a fejünkbe véssük az új szavakat. Az egyszerű és gyors szótanulásnak is megvannak a stratégiái. A továbbiakban ezekről olvashattok kicsit bővebben.
Gyakran felmerül a kérdés, hogy vajon felnőtt vagy idősebb korban is érdemes-e elkezdeni egy új nyelv tanulását. A válasz mindkét esetben egyértelműen: igen! Meg is mutatjuk hogyan!
Mikor vágjatok bele az olvasásba idegen nyelven? Milyen kínálatból tudtok választani? És miben segít nektek, ha idegen nyelven olvastok? Mindenre fény derül a cikkünkből!