Hogyan tanítunk
Hogyan tanítunk, hogyan telnek a tanórák? Mire számíthatsz egy nyelvórán?
- Mindenek előtt nagyon jó hangulatban, egy finom forró csokit, teát, vizet vagy éppen cappuccinot kortyolgatva.
- Beszédcentrikusan, nagyon sok kommunikációra esélyt adó feladattal, hiszen ezt legtöbbször csak nálunk/velünk gyakorolhatod.
- Interaktívan: nem csak mi, tanárok magyarázunk. Egyrészt beszéltetünk, másrészt várjuk a kérdéseket, hozzászólásokat! Bármi nem világos, szólj, jelezd, kérdezz! Hidd el, nincs rossz kérdés!
- Házi feladatot otthon javítjuk, nem húzzuk vele az értékes időt a tanórán.
- Személyre szabottan, előzetes, ingyenes szintfelmérő alapján állítjuk össze, kifejezetten a Te igényed alapján.
- Változatosan, több forrást és eszközt használunk fel, amivel nem csak meggyorsítjuk, hanem izgalmassá, érdekessé is tesszük a tanulást (többek közt: tankönyvek, tanulókártyák, magazinok, internet).
- Célorientáltan, de mindehhez Te is kellesz: mindig kikérdezzük a korábban tanultakat!
- Cél #1: megszerettetni az adott nyelvet és annak tanulását!
- Cél #2: úgy menj el a tanóra után, hogy hasznos volt itt lenni, sokat tanultál, sőt, a vidám, oldott hangulat miatt még jól is érezted magad!
- Cél #3: a cél #1 és cél #2 következtében: szeress nálunk tanulni!
Legfrissebb blog bejegyzéseink
A beszédkészség fejlesztés az egyik legnehezebb dolog, mivel a legjobban akkor tudja az ember magasabb szintre emelni, hogy ha van, aki kijavítja és segíti a fejlődésben. De mi van akkor, ha valakinek nincs beszéd partnere?
Ezt az 5 hibát szinte minden nyelvtanuló elköveti a tanulás során. Te NE tedd!!
Sokan úgy érezzük, hogy feleslegesen vágunk bele az idegennyelv tanulásba, mert azt gondoljuk, hogy nincs elég jó nyelvérzékünk az elsajátításához. Valóban csak az lehet ügyes, akinek jó a nyelvérzéke? Cikkünkből kiderül.
„Én utálok magolni!”. Általában a szótanulásról mindenkinek a magolás, memorizálás jut eszébe, pedig nem feltétlenül kell hosszú órákat eltöltenünk azzal, hogy a fejünkbe véssük az új szavakat. Az egyszerű és gyors szótanulásnak is megvannak a stratégiái. A továbbiakban ezekről olvashattok kicsit bővebben.
Gyakran felmerül a kérdés, hogy vajon felnőtt vagy idősebb korban is érdemes-e elkezdeni egy új nyelv tanulását. A válasz mindkét esetben egyértelműen: igen! Meg is mutatjuk hogyan!
Mikor vágjatok bele az olvasásba idegen nyelven? Milyen kínálatból tudtok választani? És miben segít nektek, ha idegen nyelven olvastok? Mindenre fény derül a cikkünkből!